“ AFRİKA’NIN GİZEMİ - BÜYÜK GÖÇ “ KENYA – TANZANYA – ZANZİBAR ADASI

Yurtdışı

“ AFRİKA’NIN GİZEMİ - BÜYÜK GÖÇ “ KENYA – TANZANYA – ZANZİBAR ADASI

 • KENYA & TANZANYA
 • 15 Eylül 2020 - 25 Eylül 2020
 • 11 Gün 10 Gece
 • Türk Hava Yolları İle

Tur Adı

“ AFRİKA’NIN GİZEMİ - BÜYÜK GÖÇ “ KENYA – TANZANYA – ZANZİBAR ADASI

Ülke / Şehir

KENYA & TANZANYA / 4 Şehir

Tur Tarihleri

15 Eylül 2020 - 25 Eylül 2020

Tur İçeriği

TÜRK HAVAYOLLARI İLE 10 GECE / 11 GÜN NAIROBİ * LAKE NAKURU * MASAI MARA * SERENGETİ , NGRONGORO KRATERİ * ARUSHA * ZANZIBAR TURU

Otel Özellik Fiyat
4 Yıldızlı Oteller ve Safari Lodge

ÇİFT KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 4690 $
4 Yıldızlı Oteller ve Safari Lodge

TEK KİŞİLİK ODA 6099 $
15 EYLÜL 2020 İSTANBUL - NAİROBİ 21:30 / 04:10
25 EYLÜL 2020 DARUSSELAM - İSTANBUL 04:00 / 11:30
Paket programımız dinamik sistemlerin anlık fiyat ve müsaitlikleri doğrultusunda hazırlandığından onayınız esnasında olabilecek değişiklikler tarafınıza bildirilecektir.

Tur Programına Dahil Hizmetler

 • THY ile İstanbul – Nairobi / Dar Es Salaam – İstanbul arası yapılacak olan ekonomi sınıfı uçuşlar
 • 4* otel ve Safari Lodge larında oda – kahvaltı konaklama
 • Tur programında belirtilen akşam yemekleri
 • Programda belirtilen tüm safari programları ve milli park giriş ücretleri
 • Öğle yemekleri ( Paket halinde verilecektir )
 • Yerel Havayolları ile yapılacak olan uçuşlar ve 20 kg serbest bagaj taşıma hakkı
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmeti
 • Şehirlerde düzenlenecek olan tüm turlar
 • Tüm transferler
 • Zorunlu seyahat sigortası

Tur Programına Dahil Olmayan Hizmetler

 • Kenya Vize Ücreti ( KAPIDA ALINACAKTIR )
 • Tanzanya Vize Ücreti (KAPIDA ALINACAKTIR)
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Kişisel harcamalar ve giderler
 • Programda belirtilmemiş tüm turlar
 • Rehber ve şoför tipleri

TUR PROGRAMI 

1.GÜN :  ISTANBUL – NAIROBI

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde THY check – in kontuarı önünde 18:30’da buluşma. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından THY’nin tarifeli seferi ile 21:30’da Nairobi’ye uçuyoruz. Akşam yemeğimizi uçakta alacağız.

2.GÜN : NAIROBI – LAKE NAKURU

Yerel saat ile 04:10’da varışımızın ardından vize ve bagaj işlemleri sonrasında yerel rehberimiz ve transfer aracımız ile buluşarak otelimize doğru yola koyuluyoruz. Sabah kahvaltısı ve dinlenmemizin ardından otelden çıkış işlemlerimizi yaparak şehir merkezine çok yakın olan Out Of Afrika kitabının yazarı ünlü Danimarkalı Yazar Karen Blixen’n müze evini ziyaret edeceğiz. Sonrasında Nakuru Gölü Milli Parkına hareket edeceğiz. Konaklayacağımız Safari Lodge’a valizlerimizi bırakarak özel araçlar ile safariye çıkacağız. Bu milli park pembe flamingoları ile ünlüdür. Ayrıca yanı sıra 300 farklı çeşit kuş türüne de ev sahipliği yapmaktadır. Parkta bu canlıların yaşamlarına tanık olacağız. Geceleme ve akşam yemeğimiz safari Lodge’ta.

3. GÜN : NAKURU GÖLÜ - MASAİ MARA

Lodge Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Masai Mara’ya hareket ediyoruz. Dünyaca ünlü vahşi yaşamın izlenebildiği en iyi bölge olan Masai Mara, eşsiz doğal güzelliği ile Afrika'daki en ünlü koruma alanıdır.  Varışta önce Lodge tarzı otelimize valizlerimizi bırakacak ve sonrasında BIG5 diye adlandırılan büyük yırtıcıları görmek üzere safariye çıkacağız. Milli park gezimizin ardından, akşam yemeği ve konaklama için Masai Mara'daki Lodge otelimize gidiyoruz.

4.Gün:  MASAI MARA

Sabah erken saatlerde safari yapmak üzere yola çıkıyoruz. Özellikle sabah erkenden vahşi yaşam aktif olduğundan daha farklı canlıları görebilme imkânımız olacaktır. Safari turumuzun ardından kahvaltı için Lodge otelimize geri dönüyoruz. Öğle saatlerine kadar Kampın aktivitelerinden yararlanabiliriz. Öğleden sonra günün ikinci safarisini gerçekleştiriyoruz. Bu sefer su kenarındaki vahşi yaşamı göreceğiz. Mara Nehri kıyısına giderek ağızları açık vaziyette güneşlenen ve bu büyük göç esnasında bol bol beslenme imkanı bulan timsahları izliyoruz. Burada, kıyıdaki sularda dinlenen hipopotamları da görme imkânı bulacağız. Akşam yemeği için Lodge otelimize geri dönüyoruz. Konaklama Lodge otelimizdedir.

5.Gün:  MASAI MARA - SERENGETI

Lodge’da alacağımız kahvaltının ardından  Tanzanya tarafına geçerek  Serengeti'ye gitmek  için yola çıkıyoruz. Sınırda gümrük işlemlerinin ardından araçlarımızı değiştirerek  Serengeti’ ye devam ediyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ndeki Serengeti Milli Parkı'nı ziyaret ediyoruz. Akşam konaklamak üzere Serengeti'de ki Lodge Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelde alınacaktır.

6.Gün:  SERENGETI

Sabah Lodge otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası günün ilk safari turunu gerçekleştiriyoruz. Bugün yine bu muhteşem doğada en iyi vahşi yaşam alanlarından birini göreceğiz. Bu parkı ünlü yapan en önemli özelliklerden biri Afrika Antiloplarının oldukça fazla olmasıdır. Antilopların yanı sıra başka birçok yırtıcı hayvanı da görme şansımız olacak.  Turumuzun bitişi ile dinlenmek üzere otelimize geri döneceğiz. Öğleden sonra ikinci safarimizi yapacak ve otelimize geri döneceğiz. Konaklama ve akşam yemeği  Lodge otelimizdedir.

7.Gün:  SERENGETİ - NGORONGORO

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.  UNESCO Dünya  Kültür Mirası Listesi'ndeki Ngorongoro Milli Parkında bulunan Afrika'nın ünlü arkeolojik alanlarından Olduvai Gorde Ören Yeri'ne varıyoruz. Burası için; 'İnsanlığın Beşiği' denmektedir. Bunun sebebi, bölgedeki buluntuların insanlığının kökeni, gelişimi ve değişimine ışık tutmasıdır. Bu bulgular 2 milyon yıl öncesinden kalmaktadır. 50 km'lik bir alanda bulunan bölgede, arkeolojik sahaları inceleme fırsatı bulacağız. Daha sonrasında Park içinde bulunan Ngorongoro Krateri'ni de görüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme  Ngorongoro'daki Lodge otelimizde.

8.Gün: NGORONGORO  - ARUSHA -  ZANZIBAR

Sabah Lodge otelimizde alacağımız Kahvaltının ardından karayolu ile Arusta kentine geçeceğiz.. Öğlen saatlerinde varışımızla beraber havalimanına geçiyor ve dünyaca ünlü Zanzibar adasına gitmek üzere yerel havayolları ile kısa bir uçuş gerçekleştiriyoruz. Varışımızla beraber Adanın merkezi olan Stone Town ‘da kısa bir gezinti yapacağız. Daha sonra deniz kenarında bulunan otelimize geçeceğiz. Otele yerleşme sonrasında dinlenmek için serbest zaman. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde. 

9.Gün: ZANZIBAR

Otelde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün güneş ve denizin tadını çıkarmak için serbest saatler. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.


10.Gün: ZANZIBAR  - DAR ES SALAAM

Otelde alacağımız kahvaltının ardından havalimanına gitmek üzere yola koyuluyoruz. Yerel havayolları ile yapacağımız kısa uçuşun ardından Dar Es Salaam şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Tur bitiminde akşam yemeğimizi almak üzere yerel bir restorana geçeceğiz. Gece yarısı İstanbul uçuşu için havalimanına transfer.

11.Gün: DAR ES SALAAM  - ISTANBUL 

Türk Havayollarının uçuşu ile saat 04:00’da Dar Es Selam'dan hareket  11:30’da varış ve yolculuğumuzun sonu.

 

 

ÖNEMLİ NOTLAR:

 • Grup katılım sayısının 20 kişiden az olması durumunda, Türkiye çıkışlı rehber verilmemektedir. Bu durumda misafirlerimiz  Türkçe konuşan yerel  asistanlar tarafından karşılanacaktır.
 • Bu TURUMUZ İÇİN YOLCULARIMIZIN SARI HUMMA AŞISI OLMALARI GEREKMEKTEDİR. AYRICA AŞI KARTLARI TUR BOYUNCA YANLARINDA OLMALIDIR. SEYAHAT TARİHİNDEN 10 GÜN ÖNCESİNDE BU AŞININ YAPILMASI GEREKMEKTEDİR.
 • 212 TUR, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.
 • Çocuk fiyatları ; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır. Üç Yataklı odada ; 3. yatak ilave yatak olup, açılır-kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.
 • Uçuş saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır.
 • 212 TUR kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Programlarda belirtilen gezilerin günleri yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen geziler yapılmaz. Bu gezilerin yapılamamasından 212 TUR sorumlu tutulamaz.
 • 65 yaş üzeri misafirlerimize seyahat sigortası için yaş periyodlarına göre sürprim uygulaması vardır. Detayları acentanızdan öğrenebilirisiniz.
 • 212 TUR gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Diğer Bilgiler

 • Islak imzalı olarak tarafımıza teslim edilmesi gereken rezervasyon formunu indirmek için tıklayınız.
 • Banka bilgilerimizi görüntülemek için tıklayınız.

Önerdiğimiz Diğer Turlarımız

Turistik Tur
24 Eylül 2020 - 02 Ekim 2020

KLASİK İTALYA & GÜNEY FRANSA *** OTOBÜSLÜ TUR

Lüks otobüsler ile Avrupa Turu.

OTOBÜSLÜ TUR, OTOBÜSLÜ TUR İle
9 Gün 8 Gece

530€dan başlayan fiyatlarla


İTALYA & FRANSA İncele

Turistik Tur
07 Aralık 2020 - 11 Aralık 2020

*** VİZESİZ ST. PETERSBURG TURU *** GARANTİ KALKIŞLI

Uçak biletiniz sizden, turunuz bizden. 4 Gece / 5 Gün 4* Otellerde konaklaması dahil St. Petersburg Turu.

Türk Hava Yolları, Türk Hava Yolları İle
5 Gün 4 Gece

289$dan başlayan fiyatlarla


RUSYA İncele

Turistik Tur
16 Kasım 2020 - 20 Kasım 2020

*** VİZESİZ ST. PETERSBURG TURU *** GARANTİ KALKIŞLI

Uçak biletiniz sizden, turunuz bizden. 4 Gece / 5 Gün 4* Otellerde konaklaması dahil St. Petersburg Turu.

Türk Hava Yolları, Türk Hava Yolları İle
5 Gün 4 Gece

289$dan başlayan fiyatlarla


RUSYA İncele