'' GİZEMLİ İNKA MEDENİYETİ '' PERU & BOLİVYA TURU

Yurtdışı

'' GİZEMLİ İNKA MEDENİYETİ '' PERU & BOLİVYA TURU

 • PERU & BOLİVYA
 • 12 Aralık 2020 - 24 Aralık 2020
 • 13 Gün 12 Gece
 • AIR FRANCE İle

Tur Adı

'' GİZEMLİ İNKA MEDENİYETİ '' PERU & BOLİVYA TURU

Ülke / Şehir

PERU & BOLİVYA / 7 Şehir

Tur Tarihleri

12 Aralık 2020 - 24 Aralık 2020

Tur İçeriği

*** VİZESİZ *** '' GİZEMLİ İNKA MEDENİYETİ '' PERU & BOLİVYA TURU

Otel Özellik Fiyat
4 Yıldız - 5 Yıldız Otel Kategorileri

ÇİFT KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 4099 $
4 Yıldız - 5 Yıldız Otel Kategorileri

TEK KİŞİLİK ODA 4998 $
12 ARALIK 2020 İSTANBUL - LİMA 05:05 / 19:40
22 ARALIK 2020 LİMA - İSTANBUL 21:50 / 04:40 ( +2)
Paket programımız dinamik sistemlerin anlık fiyat ve müsaitlikleri doğrultusunda hazırlandığından onayınız esnasında olabilecek değişiklikler tarafınıza bildirilecektir.

Tur Programına Dahil Hizmetler

 • Air France Havayolları ile İstanbul / Lima / İstanbul arası yapılacak olan ekonomi sınıfı uçuşlar.
 • Yerel Havayolları ile Lima – Cusco , Lapaz – Lima arası yapılacak olan ekonomi sınıfı uçuşlar ve serbest bagaj taşıma hakkı
 • Lima’da 3 gece , Cusco’da 2 gece , Puno’da 1 gece , Copacabana’da 1 gece ve La Paz’da 2 gece olan otel konaklamaları
 • Programda belirtilen tüm turlar , ören yeri giriş ücretleri , tekne ve tren bileti ücretleri
 • Tur programında yazılı olan tüm yemekler
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Seyahat sağlık sigortası
 • 212 Turizm seyahat kiti

Tur Programına Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Programa dahil olmayan tüm turlar
 • Kişisel harcamalarınız
 • Rehber ve şoför tipleri

TUR PROGRAMI 

1. Gün İSTANBUL–PARİS – LİMA

İstanbul Havalimanı  Dış Hatlar Gidiş Terminali 212 Turizm deskinde operasyon yetkililerimiz ve rehberiniz ile buluşma. Pasaport ve bagaj işlemleri sonrasında Air France havayollarının tarifeli seferi ile 05:05’te Paris aktarmalı Lima uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. Yerel saat ile 19:40’da Lima’ya varış. Pasaport ve bagaj işlemleri sonrasında alanda bizleri bekleyen aracımız ve yerel rehberimiz tarafından karşılanarak şehir merkezinde bulunan otelimize transfer olacağız. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2. Gün LİMA

Otelde alacağımız kahvaltının ardından bu güzel şehri keşfetmek için yola koyulacağız. Krallar şehri Lima.. Peru’nun en kalabalık şehri olan Lima aynı zamanda Güney Amerika’nın da en kalabalık 3. şehridir. Pasifik Okyanusunun kıyısında tarih boyunca birçok istilaya şahit olmuş efsanelerle dolu yeni başkentte ilk önce Colonial dönemin izlerini oldukça fazlasıyla taşıyan Bağımsızlık Meydanı , Hükümet Sarayı , St.John Katedrali ve San Francisco Manastırı’nı göreceğiz. Manastırda bulunan yer altı mezarları görenlerin hayrete kapıldıkları , için de milyonlarca kemik ve kafatasının bulunduğu bir mekan. Aynı zamanda Peru tarihinin anlatıldığı 25.000 adede yakın kitapta burada bulunup , Manastırda yaşayan rahibeler tarafından korunmaktadır. Ayrıca bu meydanda Lima Katedralini’de içerisine girerek görme fırsatımız olacak. Bu meydan 1991 yılından bu yana Unesco Dünya Mirası listesinde yer almaktadır.Ardından Larco Müzesi ve Museo Del Oro ( Altın Müzesi) ziyaret edeceğimiz yerler arasında.  Bugün Pasifik Okyanusu kıyısında bulunan Aşk Park’ıda ziyaret edeceğiz.  Burası size Barselona’da bulunan Guel Parkı hatırlatacak. Daha sonra Miraflores’te vereceğimiz fotoğraf molasının ardından turumuz bitecek ve  Akşam yemeğimizi yerel şovlar , gösteriler eşliğinde alıp otelimize transfer olacağız.

3. Gün LİMA- PARACAS – ICA

Otelde alacağımız kahvaltının ardından keyifli bir gün bizi bekliyor olacak. Bugün ki aktivitelerimiz daha çok doğa ile ilgili. Lima – İca arası Pan Amerikan otoyolunu kullanılarak 4 saatlik mesafededir. Yol güzergahımız üzerinde Peru halkının tarım ve hayvancılık faaliyetleri hakkında daha geniş bilgiye sahip olacak , yemyeşil ovalardan geçerek üzüm bağlarını görme fırsatı bulacağız. Bugün ki gezimizin ilk durağı Pisco şehri. Pisco’da Paracas kültürünü yani Peru’da yaşamış olan en eski uygarlıkların izleri bulunmuştur. Şehir 2007 yılında olan depremden önce Peru’nun gözde turizm merkezlerinden biriyken şuanda eski şaşalı günlerine kavuşmak için ciddi bir çaba sarf etmektedir. Pisco’nun da için de bulunduğu Paracas Ulusal Koruma Bölgesi ve Ballestas Adaları’nı görmek için keyifli bir tekne turuna çıkacağız. Bu turumuzda ayrıca koruma altına alınmış deniz aslanlarını ve deniz kuşlarını görme fırsatımız olacak. Tekne turumuz sonrasında Ica Müzesini de ziyaret edip dinlenmek üzere otelimize geçeceğiz . Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

4. Gün : ICA  - NAZCA – LIMA

Otelde alacağımız kahvaltının ardından öğlen saatlerine dek kişisel aktivitelerimiz için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz yerel rehberimizin extra olarak düzenleyeceği NAZCA ÇİZGİLERİ turuna katılabilirler. ( Fiyatları tur esnasında bildirilecektir / bu tura katılacak olan misafirlerin otelden çıkış saati sabah 05:00 olacaktır.) 16.yy’da İnka İmparatorluğunun yıkılmasının ardından gezgin kaşiflerin çöle çizilmiş şekillerden bahsetmesiyle insanlık ilk kez Nazca Çizgilerinden haberdar oldu. Günümüzde hala gizemini büyük ölçüde koruyan bu çizgilerin uzaydan da görüldüğünü biliyoruz. Uzun bir zaman boyunca insanlar Nazca Çizgilerinin dünya dışı varlıklar tarafından yapıldığına inandı ve bunun gizemini araştırıp durdu. Ne var ki tüm bu bilimsel olmayan iddiaların yanında Alman bir matematikçi olan Maria Reiche çizgilerle ilgili elle tutulur ilk bilimsel açıklamayı yıllar öncesinde yapmıştı. Yine onun sayesinde bu çizgiler Unesco tarafından Dünya Mirası Listesine dahil edilmiştir. Bu turu yapmak üzere otelimizden ayrılarak kısa karayolu mesafesi sonrasında küçük bir havalimanına ulaşıyoruz. Burada 6-8 kişilik uçaklar ile havalanıp yarım saat süre ile bu çizgileri havadan seyrediyoruz yerel rehberimiz de her bir çizginin üzerinde konu ile ilgili anlatımlarını yapıyor. Öğlen saatlerinde otelimizden ayrılarak Huacachina bölgesine gitmek üzere yola koyuluyoruz. Ica çölü ortasında minik bir vaha olan Huacachina’da Buggy’lere binip çöl safarisi yapmanın keyfini çıkaracağız. Dileyen misafirlerimiz Sandboard yapabilirler. Burada geçireceğimiz keyifli saatler sonrasında Lima’ya gitmek üzere yola devam ediyoruz. Yol güzergahımız üzerinde Peru’nun ünlü Şarap ve Pisco üreticisi olan El Catador’u ziyaret edeceğiz. 1856 yılında kurulmuş olan bu tesis günümüzde halen 4.nesil aile üyeleri tarafından işletilmekte. Burada önce üretim alanlarını , mahzenleri gezecek ve bilgi alacağız ardından şarap ve piscolarımız eşliğinde güzel bir yemek yiyeceğiz(akşam saatleri). Tur bitimi Limaya gitmek üzere yola devam ediyoruz. Lima’ya varışta otele yerleşme .

5. Gün : LİMA – CUSCO

Sabah otelden çok erken saatlerde kahvaltı paketlerimizi alarak ayrılıyor ve havalimanına doğru yola koyuluyoruz. Yerel havayolları ile yapacağımız kısa uçuş ardından İNKA UYGARLIĞININ BAŞKENTİ CUSCO şehrine varıyoruz. Havalimanından çıkar çıkmaz rakım dolayısıyla kendimizi halsiz ve yorgun hissedeceğiz bu sebeple önce otelimize transfer olacak ve burada yöreye özgü Coca bitkisinden yapılmış çaylarımızı için dinleneceğiz. Öğlen saatlerinde otelden ayrılarak bu tarihi kenti keşfetmeye çıkacağız. Kentin birçok yeri Unesco Dünya Mirası listesinde yer alıp trafiğe kapalı alan olduğundan yürüyerek Sanat Müzesi , Bağımsızlık Meydanı , Güneş ve Ay Tapınağını gezeceğiz. Sonrasında aracımız bizi alacak ve Başkenti tam tepeden görecek bir yükseklikte  bulunan Sacsayhuaman ören yeri , kale ve surlarını, Tambomachay kaplıcalarını, gezeceğiz. Tur bitimi akşam yemeğimizi yerel bir restoranda şarkılar eşliğinde yiyeceğiz. Geceleme otelimizde.

6. Gün CUZCO-MACHU PİCCHU – CUZCO

Bugün size bir hikaye anlatacağız.. Kutsal ve kayıp Şehir MachuPicchu’da.. Her kelime de , gözlerinizi kapatıp And Dağlarının karlı zirvelerinden muhteşem Pan Flüt ezgilerini duyacağınız… Sabah çok erken saatlerde kahvaltılarımızı da yanımıza alarak özel aracımızla ilk önce Ollantaytambo’ya gitmek üzere yola koyulacağız. Burası Inka Kralı MancoInca’nın İspanyolları yenilgiye uğrattığı ilk ve tek yer olma özelliğini taşıyor. Bölgeye varışta trene binerek Kutsal Urubamba Vadisinin içinden geçip AquasCalientes( Sıcak Sular ) kasabasına doğru güzel bir yolculuk yapıyoruz. Yolumuz üzerinde güzel bir nehir eşlik edecek bize..Buraya varışımızla birlikte bizi MachuPicchu’ya çıkaracak olan araçlara binerek Milli Parkın önünde iniyoruz. MachuPicchu Kayıp Krallık 2780 metre yükseklikte bir dağın tepesine yer alır 19.yüzyıl başlarına kadar yerel halk dışında kimsenin bilmediği bu yer günümüzde her yıl milyonlarca ziyaretçisi ile dünyanın görülmesi gerekilen 5 rota arasına adını altın harflerle yazdırmıştır. Bugün sizlere İnka’ların tarihi ve kültürel yapılarını bizzat onların yaşadıkları , ellerinin değdikleri , doğdukları ve öldükleri yerden onların efsaneleri ile anlatacağız. Bu turumuz öğlen yemekli olacak olup , bitiminde yine aynı güzergah üzerinden dönüşümüz olacaktır. Gece otele varışımız yol durumuna göre geç saatlerde olabilir.

7. Gün CUZCO-PUNO-TİTİCACA-UROSLAR

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Cuzco’dan ayrılıp Puno’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Yol güzergahımız boyunca And Dağlarını görecek , köylerde ve ören yerlerinde duracağız. Ayrıca La Raya Geçidinden geçerek gezimizin El Alto’ya kadar rakımı en yüksek olan noktasına da ulaşmış  olacağız. (4400 mt) Öğleden sonra Puno şehrine varışımızla beraber Güney Amerika’nın en büyük gölü olan TİTİKAKA GÖLÜ üzerindeki İnka Kültürünün son temsilcileri olan Uros Adası yerlilerini görmek üzere tekne turumuzu yapacağız. Sazlık evler ve eski yaşamın izlerini taşıyan çok ilginç bir yer olarak burası varlığını sürdürmektedir. Tur bitiminde otelimize dönüş ve serbest zaman. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

8.Gün PUNO – BOLİVYA / COPACABANA

Otelde alacağımız kahvaltının ardından erken saatlerde Desagrudo sınır kapısından yürüyerek geçerek turumuzun Bolivya kısmı gezisine başlayacağız. İlk durağımız TİTİKAKA Gölü kenarında bulunan İnka’ların hac yeri kutsal kasaba Copacabana. ( Rio De Janerio’da bulunan ünlü Coppacabana ismini buradan alır ) Varışta otelimize valizlerimizi bırakıp vakit kaybetmeden tekne ile açılıp KRAL MANCO CAPAC’ın KUTSAL ADALARI GÜNEŞ ve AY adasını ziyaret edeceğiz. Yerli halkın bize sürpriz bir öğle yemeği ikramı olacak .. Oldukça beğeneceğinize şüphemiz yok.. Tur bitimi dönüşte akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alıp yürüyerek otelimize geri döneceğiz.

9. Gün COPACABANA -LA PAZ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından başkent La Paz’a gitmek üzere yola koyuluyoruz. Yol güzergahımız üzerinde Aymara Uygarlığına ait en eski yerleşim yeri olan TIWANAKU ANTİK KENTİ’ni gezme imkanı bulacağız. Burada arkeologlar halen araştırmalarına devam etmekte ve bilinenden çok öncesine dayanan yaşam kanıtlarına ulaşmış durumdalar. La Paz’a varışımızda otelimize transfer oluyor biraz dinleniyor ve akşam yemeğimiz için daha sonra lobide buluşuyoruz. Yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.

10. Gün LA PAZ

Sabah kahvaltısının ardından tam gün La Paz’ı geziyoruz. Otelimizin yakınında bulunan ve ülkenin tüm tarihine tanıklık eden Plaza Murillo Meydanı’na gidiyoruz. EvoMorales’in başkanlık sarayı, Katedral, San Fransisko Meydanı, Kültür ve sanat caddeleri, güzel sanatlar müzesini geziyoruz. Öğle yemeğini tarihi Torino restoranında alıyoruz. Öğleden sonra ise büyücüler çarşısını gezip sonrasında alışveriş için serbest kalıyoruz. Konaklama La Paz’da.

11.Gün LA PAZ – LIMA – PARIS

Otelde alacağımız kahvaltının ardından havalimanına gitmek üzere yola koyuluyoruz. İlk uçuşumuz Lima’ya olacak. Lima havalimanına varışımızla beraber Airfrance Havayollarının tarifeli seferi ile 21:50’de Paris’e hareket. Geceleme uçakta olacaktır.

12.Gün : PARIS – ISTANBUL

16:20’de Paris’e varış. Alanda bekleme sonrasında 22:40’ta İstanbul’a hareket.

13.Gün : İSTANBUL

04:40’ta İstanbul’a varışımız ve  yolculuğumuzun sonu.

 

ÖNEMLİ NOTLAR:

 • 212 TUR, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.
 • Peru - Bolivya ülkeleri TC vatandaşlarından vize istememektedirler. Burada önemli olan pasaportumuzun süresinin seyahat bitim tarihi itibarı ile minimum 6 ay kullanılabilir süresi olmasıdır.
 • Çocuk fiyatları ; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır.
 • Üç Yataklı odada ; 3. yatak ilave yatak olup, açılır – kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.
 • Uçuş saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır.
 • 212 TUR kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Programlarda belirtilen gezilerin günleri yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen geziler yapılmaz. Bu gezilerin yapılamamasından 212 TUR sorumlu tutulamaz.
 • 65 yaş üzeri misafirlerimize seyahat sigortası için yaş periyodlarına göre sürprim uygulaması vardır. Detayları acentanızdan öğrenebilirisiniz.

Diğer Bilgiler

 • Islak imzalı olarak tarafımıza teslim edilmesi gereken rezervasyon formunu indirmek için tıklayınız.
 • Banka bilgilerimizi görüntülemek için tıklayınız.

Önerdiğimiz Diğer Turlarımız

Turistik Tur
07 Aralık 2020 - 11 Aralık 2020

*** VİZESİZ ST. PETERSBURG TURU *** GARANTİ KALKIŞLI

Uçak biletiniz sizden, turunuz bizden. 4 Gece / 5 Gün 4* Otellerde konaklaması dahil St. Petersburg Turu.

Türk Hava Yolları, Türk Hava Yolları İle
5 Gün 4 Gece

289$dan başlayan fiyatlarla


RUSYA İncele

Turistik Tur
10 Aralık 2020 - 23 Aralık 2020

ŞİLİ * ARJANTİN * URUGUAY * IGUASSU ŞELALELERİ * BREZİLYA

212 Tur Farkı ile Güney Amerika Turu 4 Ülke * 8 Şehir * Merkezi Oteller * Tüm EKSTRA TURLAR DAHİL. Yemekler Dahil

AIR FRANCE, AIR FRANCEGOL AIRLINES, AIR FRANCEGOL AIRLINESAEROLINEAS ARGENTINAS, AIR FRANCEGOL AIRLIN... İle
14 Gün 13 Gece

5500$dan başlayan fiyatlarla


ŞİLİ * ARJANTİN *URU... İncele