GÜNEY HİNDİSTAN & SRİ LANKA TURU

Yurtdışı

GÜNEY HİNDİSTAN & SRİ LANKA TURU

 • HİNDİSTAN & SRİ LANKA
 • 11 Ekim 2020 - 22 Ekim 2020
 • 12 Gün 11 Gece
 • EMIRATES İle

Tur Adı

GÜNEY HİNDİSTAN & SRİ LANKA TURU

Ülke / Şehir

HİNDİSTAN & SRİ LANKA / 11 Şehir

Tur Tarihleri

11 Ekim 2020 - 22 Ekim 2020

Tur İçeriği

Güney Hindistan'dan Sri Lanka’ya Yasemin Kokuları

Otel Özellik Fiyat
4 Yıldız - 5 Yıldız Otel Kategorileri

ÇİFT KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 2350 $
4 Yıldız - 5 Yıldız Otel Kategorileri

TEK KİŞİLİK ODA 3055 $
11 EKİM 2020 İSTANBUL - CHENNAİ 20:05 / 08:15
22 EKİM 2020 CHENNAİ - İSTANBUL 09:45 / 18:30
Paket programımız dinamik sistemlerin anlık fiyat ve müsaitlikleri doğrultusunda hazırlandığından onayınız esnasında olabilecek değişiklikler tarafınıza bildirilecektir.

Tur Programına Dahil Hizmetler

 • Emirates Havayolları ile Chennai gidiş – Colombo dönüş uçak bileti ve 20 kg serbest bagaj taşıma hakkı
 • 4* - 5* oteller de sabah kahvaltısı + akşam yemeği dahil konaklam
 • Tüm transferler ve şehir turları
 • Hindistan – Sri Lanka arası uluslar arası uçuş
 • Gidilecek tüm şehirlerde ki müze – ören yeri ve tapınak giriş ücretleri
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası

Tur Programına Dahil Olmayan Hizmetler

 • Kişisel harcamalar
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Yemeklerdeki içecekler
 • Hindistan ve Sri Lanka vize ücretleri
 • Programda dahil olduğu belirtilmemiş tüm turlar
 • Öğle yemekleri
 • Rehber ve kaptan tipleri

TUR PROGRAMI 

1.GÜN : İSTANBUL – CHENNAI ( MADRAS )

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Emirates Havayolları check in kontuarı önünde 17:00’da buluşma. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Emirates Havayollarının tarifeli seferi ile Dubai aktarmalı Chennai uçuşumuz gerçekleştirilecektir. Geceleme uçaktadır.

2.GÜN : CHENNAI

08:25’te yerel saat ile Chennai’ye varış. Alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile kalacağımız otele transfer. Otelde alacağımız kahvaltı ve dinlenme molamızın ardından şehri keşfetmek üzere yola koyulacağız. Geleneksel Tamil – Hindu ve İngiliz etkilerinin bir karışımından oluşan kültürü ile Chennai ( Eski adı ile Madras ) Hindistan’ın Kuzey şehirlerinden oldukça farklıdır. 1639’da Doğu Hindistan Şirketinin Yönetim Merkezi olan bu şehir sonraları İngilizlerin politik ve ekonomik başkenti haline gelmiştir. Tüm sokaklarında hissedebileceğiniz kolonyal atmosfer ve yapılar tarihe ışık tutar nitelikte. Hükümet Müzesi  ve Sanat Galerisi , Ulusal Kütüphane , Kapaleswarar Tapınağı , St.George Kalesi ve Marina göreceğimiz yerler arasındadır. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

3.GÜN : CHENNAI – MAHABALIPURAM – PONDICHERRY

Otelde alacağımız kahvaltının ardından VI – X. Yüzyıllar arasından Pallava Krallığının 2.büyük limanı ve günümüzde gözde bir tatil beldesi olan Mahabalipuram şehrine hareket edeceğiz. Burada VII. Yüzyıldan günümüze kadar kendini korumayı başarmış deniz kıyısına inşa edilmiş olan görkemli tapınakları göreceğiz. Bu tapınakların hepsi Pallava Krallığına ait olup Dradivian mimari tarzda yapılmış ve Unesco tarafından Dünya Mirası listesine alınmıştır. Tapınak gezimizi bitirdikten sonra farklı bir Fransız Kolonyal atmosferini yansıtan Pondicherry şehrine gitmek üzere hareket edeceğiz. Yol güzergahımız boyunca Çeltik Tarlaları , Hindistan Cevizi ağaçları bize eşlik ediyor olacaklar. Balıkçılığın en önemli geçim kaynağı olduğu bu güzel şehir Fransız Bölümü ve Hint bölümü olarak ikiye ayrılmıştır. Muhteşem güzellikteki uzun kordonu , Temiz sokakları ve şirin beyaz evleri ile okyanus esintisini en güzel hissedebileceğiniz şehirlerden biri.. Varışta otelimize transfer akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

4.GÜN : PONDICHERRY – THANJAVUR

Otelde alacağımız kahvaltının ardından bir öğretmen ,şair , yazar , düşünür ve yogi olan Guru Sri Aurobindo tarafından 1926’da Mother olarak adlandırılan Mirra Alfassa’nın yardımıyla kurulmuş dünyaca ünlü meditasyon merkezi Ashram Enstitüsünü ziyaret edeceğiz. Burada dünyanın en büyük Meditasyon topunu görme şansımız olacak.. Bu turumuzun ardından Kaveri nehri deltasından geçerek yolumuza koyulacağız. Yolda Murugan adlı koruyucu tanrının altı önemli meskeninden biri olan tapınak Swamimalai’yi ziyaret edeceğiz. Akşamüzeri bugüne dek 3 krallığa ev sahipliği yapmış olan Thanjavur şehrine varış. Otelimize hareket geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

5.GÜN : THANJAVUR – TRICHY – MADURAI

Otelde alacağımız kahvaltının ardından bölgenin Pirinç Kasesi olarak adlandırılan şehrimizde Unesco Dünya Mirası listesine alınmış 1000 senelik Brahadeeshwarar tapınağını ziyaret edeceğiz. Bu yapıt granit taşından yapılan 80 tonluk monolitik kubbesi ile şüphesiz şehrin en güzel ve etkileyici tapınağı..Tapınak ziyaretimiz sonrasında yolumuza devam edeceğiz. Yol güzergahımız üzerinde Trichy’ye gelmeden önce bir adanın üstünde inşa edilmiş tapınak şehir Srirangam’ı ziyaret edeceğiz. Yedi surla çevrilmiş olan bu mabed dev bir alanı kaplıyor. Bu alan sizleri oldukça şaşırtacak mimari özelliklere sahip. Sonrasından Güneyin dini başkenti olan Madurai şehrine doğru hareket edeceğiz. Hoş koku anlamına gelen Maduram ‘dan ismini alan Madurai efsaneye göre Devi Meeanakshi ile evlenmek için buraya gelen Şiva’nın buklelerinden düşen nektar damlalarından oluşmuş.. Otelimize transfer geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

6.GÜN : MADURAI – COLOMBO / NEGOMBO

Otelde alacağımız kahvaltının ardından havalimanına transfer olacağız. Yapacağımız kısa uçuş sonrasında gezimizin yoğun temposunun yorgunluğunu üzerimizden atmak için muhteşem plajları ve konforlu tesisleriyle ünlü tatil beldesi Negombo’ya hareket ediyoruz. Negombo Colombo havaalanına oldukça yakın bir bölgede bulunmaktadır. Gün boyu otelimizin havuzu ve plajından faydalanabilir 1001 çeşit meyveden yapılan kokteyllerden deneyerek dinlenebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

7.GÜN : NEGOMBO – COLOMBO

Otelde alacağımız kahvaltının ardından yaklaşık 1 saat karayolu mesafesinde olan Colombo’ya transfer olacağız. Valizlerimizi otele bırakacak ve şehir turumuza başlayacağız. Aracımızla kentin içinde hem ticaret merkezini hem de Tarçın Bahçeleri adı verilen yerleşim yerlerini gördükten sonra Gangarama Budist Tapınağı , Parlamento Binası , Pettah Çarşısı , Özgürlük Meydanı ve Pazar Bölgesini göreceğiz. Tur bitimi otelimize hareket. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

8.GÜN : COLOMBO – PINNAVALE – KANDY

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Colombo’dan ayrılarak Kandy şehrine doğru hareket ediyoruz. Yolculuğumuz 4 saat sürecektir. Güzergahımız üzerindeki Pinnawela Fil Yetimhanesini ziyaret edecek onların nasıl banyo yaptıklarını nasıl yemek yediklerini göreceğiz. Bu yetimhane fillerin soyunu korumak ve üretimlerin arttırmak için kurulmuş ayrıca doğada ailesi tarafından terk edilmiş Bebek yada hasta fillere sahip çıkarak onları koruma altına almış. Bu şirin ziyaretimiz sonrasında Kandy şehrine doğru devam edeceğiz. Varışta 4.yy dan bu yana kutsal kabul edilen ve dünyadaki tüm Budistlerin Hac mekanı olan Kraliyet sarayı içerisinde yer alan Sacred Tooth Relic / Kutsal Diş Tapınağını ziyaret edeceğiz. Bu büyük kompleks oldukça etkileyici.. Tur bitiminde otelimize transfer geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

9.GÜN :KANDY

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Kandy şehrini daha yakından tanımak için yola koyulacağız. Unesco Kültür Mirası listesinde yer alan Kandy Şehri 1815 ‘ teki İngiliz Kraliyet Hakimiyetine kadar 225 yıl bağımsız olarak yaşadı. Budizmin Sri Lanka’da en kuvvetli hissedildiği yer burası. Çay tarlaları , yemyeşil tepelerle çevrili Kandy aynı zamanda modern Sri Lanka’nın da merkezi olmuş.Kandy Gölü kenarında yapacağımız yürüyüş sonrasında Kraliyet Botanik Bahçesini göreceğiz.  Akşamüzeri  geleneksel Sri Lanka danslarını içeren bir gösteri izleyecek ve ardından otelimize geçeceğiz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

10.GÜN : KANDY – DAMBULLA – SIGIRIYA

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Habarana’ya doğru hareket etmek üzere yola çıkacağız. Güzergahımız üzerinde Baharat Bahçelerinde mola verecek ve ardından Altın Buda heykelleri ile ünlü Dambulla Mağarası Tapınağını ziyaret edeceğiz. 5 Mağaradan oluşan bu kaya tapınağı içerisinde 130 adet Buda heykeli , Krallar ve tanrılara ait figürler bulunmakta.. Gezimiz sonrasında Sigiriya’ya varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

11.GÜN : SIGIRIYA – NEGOMBO

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan 185 m yüksekliğinde ki  Sigiriya Kalesini göreceğiz. Öncelikle bu kale için yapılmış müzeyi görecek ardından birçok basamak tırmanarak kaya tepesinde bulunan , 500 kutsal bakire figürü tarafından korunan sarayı gezeceğiz. Son derece düzgün planlanmış bu sarayda mağara tapınaklar , havuzlar ve Asya’nın en eski bahçeleri bulunuyor. Ayna Duvarlar ve Su Bahçeleri’de hafızamız da kalacaklardan.. Tur sonrası Negomboya gitmek üzere yola koyulacağız. Geceleme ve akşam yemeği Negombo otelimizde.

12.GÜN : NEGOMBO – İSTANBUL

Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından havalimanıda doğru yola koyulacağız. Pasaport ve bagaj işlemleri sonrasında Emirates Havayollarının tarifeli seferi ile 09:45’te Dubai aktarmalı İstanbul uçuşumuzu yapacağız.18:30’da  İstanbul’a varış ve yolculuğumuzun sonu.

 

 

 ÖNEMLİ NOTLAR:

 • Grup katılım sayısının 20 kişiden az olması durumunda, Türkiye çıkışlı rehber verilmemektedir. Bu durumda misafirlerimiz  Türkçe konuşan yerel  asistanlar tarafından karşılanacaktır.
 • 212 TUR, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.
 • Çocuk fiyatları ; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır.
 • Üç Yataklı odada ; 3. yatak ilave yatak olup, açılır-kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.
 • Uçuş saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır.
 • 212 TUR kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

Diğer Bilgiler

 • Islak imzalı olarak tarafımıza teslim edilmesi gereken rezervasyon formunu indirmek için tıklayınız.
 • Banka bilgilerimizi görüntülemek için tıklayınız.

Önerdiğimiz Diğer Turlarımız

Turistik Tur
07 Aralık 2020 - 11 Aralık 2020

*** VİZESİZ ST. PETERSBURG TURU *** GARANTİ KALKIŞLI

Uçak biletiniz sizden, turunuz bizden. 4 Gece / 5 Gün 4* Otellerde konaklaması dahil St. Petersburg Turu.

Türk Hava Yolları, Türk Hava Yolları İle
5 Gün 4 Gece

289$dan başlayan fiyatlarla


RUSYA İncele

Turistik Tur
16 Kasım 2020 - 20 Kasım 2020

*** VİZESİZ ST. PETERSBURG TURU *** GARANTİ KALKIŞLI

Uçak biletiniz sizden, turunuz bizden. 4 Gece / 5 Gün 4* Otellerde konaklaması dahil St. Petersburg Turu.

Türk Hava Yolları, Türk Hava Yolları İle
5 Gün 4 Gece

289$dan başlayan fiyatlarla


RUSYA İncele

Turistik Tur
02 Kasım 2020 - 06 Kasım 2020

*** VİZESİZ ST. PETERSBURG TURU *** GARANTİ KALKIŞLI

Uçak biletiniz sizden, turunuz bizden. 4 Gece / 5 Gün 4* Otellerde konaklaması dahil St. Petersburg Turu.

Türk Hava Yolları, Türk Hava Yolları İle
5 Gün 4 Gece

289$dan başlayan fiyatlarla


RUSYA İncele