KLASİK İTALYA & GÜNEY FRANSA *** OTOBÜSLÜ TUR

Yurtdışı

KLASİK İTALYA & GÜNEY FRANSA *** OTOBÜSLÜ TUR

 • İTALYA & FRANSA
 • 24 Eylül 2020 - 02 Ekim 2020
 • 9 Gün 8 Gece
 • OTOBÜSLÜ TUR İle

Tur Adı

KLASİK İTALYA & GÜNEY FRANSA *** OTOBÜSLÜ TUR

Ülke / Şehir

İTALYA & FRANSA / 9 Şehir

Tur Tarihleri

24 Eylül 2020 - 02 Ekim 2020

Tur İçeriği

OTOBÜSLE KLASİK İTALYA & GÜNEY FRANSA YUNANİSTAN SIRBİSTAN & BULGARİSTAN TURU

Otel Özellik Fiyat
3 - 4 Yıldızlı Oteller

TEK KİŞİLİK ODA 874 €
3 - 4 Yıldızlı Oteller

ÇİFT KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 549 €
3 - 4 Yıldızlı Oteller

ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 549 €
3 - 4 Yıldızlı Oteller

2 - 12 YAŞ ARASI ÇOCUK 530 €
24 EYLÜL 2020 00:30'DA KADIKÖY EVLENDİRME DAİRESİ ÖNÜ
Paket programımız dinamik sistemlerin anlık fiyat ve müsaitlikleri doğrultusunda hazırlandığından onayınız esnasında olabilecek değişiklikler tarafınıza bildirilecektir.

Tur Programına Dahil Hizmetler

 • İstanbul – Selanik – Igoumenitsa – Bari – Roma – Floransa – Nice – Milano – Venedik – Belgrad - Sofya – İstanbul arası Lüks Otobüslerle Konforlu ulaşım hizmeti.
 • Roma – Floransa – Nice – Milano – Venedik – Selanik – Belgrad – Sofya’da gerçekleştirilecek şehir turları.
 • Programda belirtilen şehirlerde, 3* – 4* otellerde, toplam 7 gece oda - kahvaltı konaklama.
 • Igoumenitsa – Bari arası Feribot yolculuğu.
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri.

Tur Programına Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize işlem ve ücreti
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı
 • Ekstra turlar
 • Şehir Konaklama Vergileri (Yolcu Tarafından Otele Ödenir )
 • Sağlık sigortası
 • Ören yerleri giriş ücretleri,
 • TRONCHETTO / SAN MARCO / TRONCHETTO VAPORETTO ÜCRETİ : 15 EURO

TUR PROGRAMI 

 

1. GÜN : İSTANBUL – SELANİK – IGOUMENITSA

Sabah saat 00.30’da Kadıköy Evlendirme Dairesi, saat 01:00’da Şişli Evlendirme Dairesi ve saat 01:30’te Merter Metro İstasyonu Otoparkı önünden olmak üzere, İstanbul'dan hareketle Tekirdağ üzerinden İpsala'ya varış. Gümrük ve Pasaport işlemlerinin ardından Yunanistan'a giriş. Dedeağaç, Gümülcüne, İskeçe, üzerinden Selanik’e varış. Ardından Selanik Şehir Turu. Şehir turumuz esnasında Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük Katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli görülecek yerler arasında. Turumuzun en sonunda Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ediyoruz. Kısa bir dinlenme molası sonrası Selanik'in Cafeleri ile meşhur Kordon Boyunda yürüyüş yapıp cafelerde Yunanistan'ın meşhur kahvesi Frape'nin tadına bakıyoruz. Şehir turunun ardından  serbest zaman. Rehberimizin belirttiği saatte buluşma ve Igoumenitsa Limanına hareket Yapılacak gümrük işlemlerini takiben grubumuz için ayırtılmış yerlere geçiş ve saat 23:55’de hareket. Gecemiz feribot yolculuğu ile geçecektir.

2.GÜN : BARİ – ROMA  (POMPEİ & IŞIKLAR ALTINDA ROMA) 

Sabah yerel saat ile 09.30’da İtalya’nın Liman kenti Bari’ye varışı takiben otobüsümüz ile Yol güzergahımızdaki Antik Kent Pompe’yi indirimli fiyatla (Ekstra75 €) gerçekleştirebilme imkanı bulacağız. Bu turumuzda Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde kurulmuş olan ve dünyanın günümüze dek eski halini en iyi yansıtacak biçimde korunmuş olan sayılı antik kentlerinden Pompei’de yanar dağ patlaması sonucu kalıntı haline gelmiş dükkânlar, köylülerin yaşamış oldukları evler, anfi tiyatro, şehir meydanı görülecektir. Ardından İtalya’nın başkenti Roma’ya  hareket ve varış. Otelimize yerleşme, serbest zaman. Bir süre dinlendikten sonra, dileyen misafirlerimizle (Ekstra 25€) Işıklar Altında Roma (By Night) Akşam Turu’nu gerçekleştiriyoruz. Gezimizde, Roma’nın en yüksek tepesi olan Aşıklar Tepesi’nden  Romanın ışıklar altındaki halini resmetme imkanı bulacağız, ardından Navona Meydanı, Panteon, Colosseum,  Via Del Corso , Piazza Del Popolo akşam ışıkları altında göreceğimiz yerlerdir. Geceleme otelimizde.

3. GÜN : ROMA – FLORANSA                                         

Sabah kahvaltısının ardından Roma Şehir Tanıtım Turunu gerçekleştiriyoruz. Görülecek yerler arasında; Hristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen Vatikan ve San Pietro Katedrali, en yüksek kubbesi 136 metreye kadar ulaşan ve bir Mimarlık harikası olan bu kilisede dünyaca ünlü heykeltıraş Michelangelo´nun yaptığı İsa´nın çarmığa gerilmesinden sonra, bedeninin Meryem Ana´nın kucağında can verdiği anı resmeden heykeli görüyoruz. Pieta Collosseo, Roma Forumu, Traiano Forumu, Circo Massimo yarış alanı, Mussolini´nin halka seslendiği Venedik meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi (Fontana di Trevi) ve İspanyol Merdivenleri (Piazza di Spagna) bulunmaktadır. Ardından, Floransa’ya hareket, şehre varışın ardından, Floransa,  şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Bu turumuzda, Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi, San Giovanni Battista Vaftizhanesi, Santa Maria del Fiore Katedrali ve Signoria Sarayı görülecek yerler arasındadır. Şehirde serbest zaman , otelimize transfer, Geceleme otelinizde.

4.GÜN: FLORANSA – NİCE (PİSA&MONACO&MONTECARLO

Alınacak Sabah kahvaltısı sonrası misafirlerimizi bekleyen özel otobüsümüz ile Fransa’nın Akdeniz kıyısındaki Dünyaca ünlü turistik bölgesi Güney Fransa’ya (Cote d’azure ) uzanmak için Nice’ye hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile yol güzergahımızda bulunan İtalya’nın Dünya İkonlarından biri olan Pisa gezisini gerçekleştirebiliriz ( 35 €). Gezimizde Etrüxlerin aklımızda eğik çan kulesi ile kalan,Campo die miracoli ( Doumo meydanı) ve Silindir şeklindeki Vaftishane de Pissa’da göreceğimiz yerler arasındadır. Gezi sonrası Nice’ye hareket ve varış, varışımızı takiben Nice panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Gezimizde 1.Dünya savaşı sonrası Çarlık Rusyasından gelen hanedan üyelerinin yaptırmış oldukları Rus Klisesi ,Matisse müzesi, Franciscan Manastırı, Roma İmparatorluğundan kalma kalıntıları panoramik olarak görüyor ve Cimiez Tepesinden Muhteşem Nice şehrini kuş bakışı olarak seyretme ve fotoğraflama imkanı buluyoruz. Otelimize transfer, oda dağılımı ve serbest zaman. Bir süre dinlendikten sonra, isteğe bağlı Monaco & Monrecarlo Gezisini gerçekleştiriyoruz ( 65 € ) Fransa’nın küçük ama ihtişamlı Monaco Prensliği’ne Akşam Turu yapmak üzere hareket , Prince Palace, Katedral, Kaptan Custo’nun Belgesellere konu olan ünlü Deniz Müzesi, panoramik olarak göreceğimiz yerler arasındadır.  Montecarlo’ya çıkarken   F1 Pilotlarının araç kullandığı yollardan geçerek dünyanın en ünlü kumarhaneler merkezi olan bölgede şansınızı deneme fırsatı bulabileceksiniz. Otelimize dönüş, konaklama otelimizde.

5.GÜN: NİCE  (CANNES & ST. TROPEZ&AIX EN PROVENCE & MASİLYA)

Eken saatlerde alacağımız  kahvaltıyla günümüze başlıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile isteğe bağlı tam gün süreli  Cannes&St. Tropez&Aix en Provence&Marsilya gezisini gerçekleştiriyoruz ( 65 €).  İlk olarak, her yıl bahar aylarında  Film Festivali dolayısıyla tüm gözlerin üstünde olduğu Canes’e hareket ve varış. Gezimizde Cannes şehir merkezindeki La Croisette, Cannes Film festivalinin gerçekleştiği kırmızı halı üzerinde dünya yıldızlarının yürüdüğü Festival Sarayı (Le Palais des Festival), le port, le Suquet... Antibes : Dünyanin en büyük ve güzel yatlarını ağırlayan liman, eski şehir, market, Grimaldi kalesi göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin bir sonraki durağı , Kücük bir balıkçı kasabasıyken ünlü ressamlar ve yazarlar tarafından keşfedilen sahil kasabası, şirin meydanları, dar sokakları, kumsalları, renkli evleri ve dünyanın en güzel yatlarını ağırlayan marinasıyla Dünya jet-set'inin favori adresi St.Tropezi ziyaret ediyoruz. Ardından, Aix En Provence doğru hareket ediyoruz. Minik şirin Fransız şehri, yüzlerce çeşmesi, lavanta tarlaları daracık sokakları ve ünlü mağazalarıyla Güney Fransa’nın en güzel yerlerinden biridir. Bölgedeki son Durağımız  Fransanın en önemli liman kentlerinden biri olan Marsilya. Tarihi ve kültürel güzelliği ile de öne çıkmaktadır. 19. yy’dan kalma Notre Dame de la Gadre Basilikası, Eski Liman bulunmaktadır. Gezi sonrası,  Nice’e dönüş, serbest zaman ve konaklama.

6.GÜN: NİCE – MİLANO   (COMO & LUGANO GÖLLERİ )

Erken saatlerde alınacak sabah kahvaltısı sonrası misafirlerimizi bekleyen özel otobüsümüz ile İtalya’nın Sanayi ve Moda şehri Milano’ya hareket ediyoruz. Grubumuzun kabulü halinde yol güzergâhımız bulunan Como&Lugano Gölleri gezisini gerçekleştiriyoruz  ( 60 €) Avrupa ve Dünya Jet Sosyetesinin yaşam alanları olan bölgede ilk olarak ,Villa ve Malikanelerinin bulunduğu Como Gölü’ne hareket ediyoruz. Gölü panoramik olarak gördükten sonra göl kıyısındaki Lüks Cafelerde vakit geçirebileceğiz, izin alınabilirse 500 den fazla çiçek peyzajı ile dikkat çeken Villa Carlotta, bir çok filme görüntüsü ile katkı sağlamış muhteşem Villa Balbianello ziyaret edilecek yerler arasındadır.  Bir sonraki durağımız ise Enoteca Cava Turacciolo olacaktır. Şarap severler için farklı tatları bulabilecekleri bir mekan olan bu şarap merkezinde  Espressolu Grappa gibi özel şarapları test etme fırsatımız olacak. Bir sonraki durağımız ayni bölgedeki doğal güzellikleri ile ünlü bir başka göl olan Lugano olacak. Lugano Gölü'nün etrafında farklı özellikleri bulunan tepeler var. Bu tepelerde park ve bahçelerden lokantalara kadar turistler için yapılmış pek çok mekan bulunuyor. Lugano'nun güzelliklerinin önemli bölümü park ve bahçelerdedir. Bunlar tepelerin üzerine kurulu. Belvedere, Ciani Park, Tassino adlı botanik bahçeleri arasında en önemlisidir. Gezi sonrası Sanayi ve Moda şehri Milano şehir merkezine hareket ediyoruz. Yapacağımız Milano şehir turunda  şehrin şık caddelerinde yürüyerek, Ünlü Doumo meydanına geliyoruz. Meydanda İtalya’nın en önemli ve mimari açıdan en ihtişamlı eserlerinden biri olan Doumo Katedrali’ni görüyoruz. Galeria Vittoria Emanuele Çarşısı ve Ünlü  Buenos Aires Bulvarında alışveriş yaparak şehir turumuzu tamamlıyoruz. Şehir turu sonrası otelimize transfer, oda dağılımı, yerleşme ve konaklama.

7.GÜN : MİLANO – VENEDİK (VERONA&GONDOL&BURANO ADASI)

Alınacak sabah kahvaltısı sonrası grubumuzu bekleyen özel otobüsümüzle İtalya’nın romantik kenti  Venedik’e hareket ediyoruz. Grubumuzun kabulü halinde yol güzergâhımız bulunan Verona gezisini gerçekleştiriyoruz  ( 30 €). İtalya’nın mermeri ile ve dünyanın en ünlü aşkının yaşandığı Romeo ve Jülyet’in evinin de bulunduğu Verona’ya varıyoruz.  Eski şehiri , günümüzde halen konserlerin gerçekleştiği Tarihi Arenayı Senyörler Sarayı,  Brave-Dante ve Erbe Meydanını  görebilme imkanı bulacağız. Ardından, Venedik’e hareket ve varış. Varışımızı takiben Özel vapurettolar ile tarihi San Marco Meydanına varıyoruz , Meydan ve San Marco Katedrali, Dükler Sarayı, Büyük Kanal, Rialto Köprüsü rehberimiz eşliğinde görülecek yerler arasındadır.  Gondollar ile kanallar gezisine katılarak romantik ve tarihi kanalları, su üstünden daha detaylı gezme imkanı yakalıyoruz (25€) . Ayrıca, rehberlerimizin düzenleyeceği  Dünyaca ünlü dantel el işçiliğinin üretildiği atölyeleri görüp alış-veriş yapabilecekleri Burano Adası (30 €) turuna katılabilirler.  Şehir turumuzun bitiminde serbest zaman. Otelimize transfer, yapılacak oda dağılımı sonrası geceleme otelimizde.

8.GÜN: VENEDİK –  BELGRAD  (BLED GÖLÜ)             

Alınacak sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması ve Sırbistan’ın baş kenti Belgrad’a doğru hareket. Misafirlerimiz arzu ederlerse yol güzergâhımızda bulunan Slovenya’nın Doğa Harikası Bled Gölü (30 € ) ziyaret edilebilecektir. Bred Gölü, Slovenya'nın Alplere yakın kesiminde bulunan harika manzarasıyla ülkenin en çok ilgi çeken doğal güzelliklerinden biri. Göl çevresindeki yürüyüş parkları, yeşil alanları ve göl ortasında küçük bir kiliseye ev sahipliği yapan adasıyla dünyanın her yanından turist çekmektedir. Göle ulaştığımızda ilk olarak  Bled Gölü çevresinde yürüyüş yapıyoruz, verilecek serbest zamanda muhteşem göl plajlarında yüzme imkanı yakalıyoruz. Gölden hareketle Belgrad’a varış ve   Konaklama otelimizde.

9.GÜN  : BELGRAD SOFYA – İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından  odaların boşaltılması ve hareket. Öğle üzeri Bulgaristan’ın Başkenti Sofya’ya varış. Varışı takiben düzenlenecek olan Sofya Panoramik şehir turu gerçekleştirilecektir. Gezimizde St. Nedelya Kilisesi, Rotonda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, Banya Başı Camii, Ndk Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Yapılacak otobüs yolculuğunun ardından İstanbul’a hareket ve varış. Gezimizin ve servislerimizin sonu.

ÖNEMLİ NOTLAR:

BAZI PROGRAMLAR İÇERİK DEĞİŞMEYECEK ŞEKİLDE TERSİNDEN HAYATA GEÇİRİLEBİLİR.

212 TUR kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

Programlarda belirtilen gezilerin günleri yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen geziler yapılmaz. Bu gezilerin yapılamamasından 212 TUR sorumlu tutulamaz.

212 TUR gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Diğer Bilgiler

 • Islak imzalı olarak tarafımıza teslim edilmesi gereken rezervasyon formunu indirmek için tıklayınız.
 • Banka bilgilerimizi görüntülemek için tıklayınız.

Önerdiğimiz Diğer Turlarımız

Turistik Tur
07 Aralık 2020 - 11 Aralık 2020

*** VİZESİZ ST. PETERSBURG TURU *** GARANTİ KALKIŞLI

Uçak biletiniz sizden, turunuz bizden. 4 Gece / 5 Gün 4* Otellerde konaklaması dahil St. Petersburg Turu.

Türk Hava Yolları, Türk Hava Yolları İle
5 Gün 4 Gece

289$dan başlayan fiyatlarla


RUSYA İncele

Turistik Tur
16 Kasım 2020 - 20 Kasım 2020

*** VİZESİZ ST. PETERSBURG TURU *** GARANTİ KALKIŞLI

Uçak biletiniz sizden, turunuz bizden. 4 Gece / 5 Gün 4* Otellerde konaklaması dahil St. Petersburg Turu.

Türk Hava Yolları, Türk Hava Yolları İle
5 Gün 4 Gece

289$dan başlayan fiyatlarla


RUSYA İncele

Turistik Tur
02 Kasım 2020 - 06 Kasım 2020

*** VİZESİZ ST. PETERSBURG TURU *** GARANTİ KALKIŞLI

Uçak biletiniz sizden, turunuz bizden. 4 Gece / 5 Gün 4* Otellerde konaklaması dahil St. Petersburg Turu.

Türk Hava Yolları, Türk Hava Yolları İle
5 Gün 4 Gece

289$dan başlayan fiyatlarla


RUSYA İncele